Trasy narciarskie

Livigno leży w dolinie z której na lewą i prawą stronę rozpościerają się dwa masywy gór. Tym samym mamy w Livigno dwa stoki ( wschodni oraz zachodni) z których ciężko przejechać z jednego na drugi, jeśli chcemy się dostać na kolejny stok musimy skorzystać z darmowego ski-busu.

Obszar narciarski liczy 115km tras o różnym poziomie trudności. Znajdziemy tu wiele a nawet można śmiało powiedzieć że bardzo dużo łatwych, doskonałych do nauki terenów.

Stoki w Livigno sięgają niemalże 3000 m.n.p.m Oczywiście bardziej wytrawni narciarze, snowboardziści też znajdą tu coś dla siebie, trasy z muldami, w świeżym puchu oraz bardziej strome. Nie zabraknie też tras biegowych których jest ok. 40km.

Podział tras ze względu na poziom trudności:

Trasy łatwe- 30km

Trasy średnie- 70km

Trasy trudne- 15km

Nie brakuje również snowparków w zimie otwarty zawsze jest przynajmniej jeden najczęściej na stoku mottolino. Świetny snowpark, dla początkujących jak i zaawansowanych graczy.

W snowparku będziemy mogli spróbować sił na ogromnym halfpipe, liczny railach, slidach, skoczniach czy spróbować sił na boardercross’ie o długości 750m. Często też czynny jest snowpark na Carosello. Tutaj właśnie odbywają się liczne zawody zimowe.

Po stronie Carosello freeriderzy mogą spróbować jazdy w świeżutkim puchu.

Wyciągi są bardzo nowoczesne i znajdziemy tu 14 krzesełkowych, 2 kabiny, 3 gondole, 17orczyków.