Apartamenty

Livigno zakwaterowanie

Z uwagi na fakt, iż Livigno jest dosyć rozległym miasteczkiem, nie zauważymy tam hoteli i apartamentów usytuowanych jeden przy drugim. Architektura w dalszym ciągu przypomina typową, alpejską wioskę z przewagą drewnianych zabudowań tworzącą prawdziwy klimat tego miejsca. Bogata i zróżnicowana baza noclegowa zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Większość noclegów oferują prywatni właściciele i są to przestronne, zapewniające komfortową i ciepła atmosferę apartamenty. W każdym apartamencie znajduje się sypialnia z salonem, lub dwie sypialnie w zależności od wielkości, aneks kuchenny oraz łazienka. Apartamenty są urządzone zazwyczaj w alpejskim stylu, co dodaje im urokliwego klimatu. Aneks kuchenny jest najczęściej wyposażony w podstawowe sprzęty tj. kuchenka, piekarnik, mikrofalówka, talerze, sztućce, garnki i patelnie. W niektórych apartamentach znajdziemy także zmywarkę czy suszarkę.

Przystanki autobusowe, z których odjeżdżają skibusy ( podwożące nas pod sam wyciąg-za darmo) znajdują się zazwyczaj bardzo blisko apartamentów, więc nie ma konieczności chodzenia daleko ze sprzętem. Czasem apartamenty położone są w pobliżu stoków i istnieje możliwość zjechania na sprzęcie pod same drzwi ! Podobnie jest z bliskością sklepów spożywczych oraz restauracji, które znajdują się na każdym rogu.